• O súbore

• Tanečná skupina Amélia vznikla v školskom roku 2003/2004 so žiakmi II.stupňa TO umeleckým vedúcim a choreografom od vzniku je Mgr. Art Miroslav Benda. Ešte v tom školskom roku sa zúčastnila ich prvej súťaže  Slovakia Open v Prievidzi, ktorá bola pod hlavičkou SZMT (Slovenského zväzu moderného tanca) odkiaľ si priniesla päť prvých a jedno druhé miesto a zároveň nominácie  ocenené choreografií na účasť na majstrovstvá Európy, ktoré sa konali v Rakúskom St.Poltene, kde v naozaj svetovej konkurencii a ako nováčikovia, obsadili štvrté miesto. Amélia sa stala pravidelným účastníkom celoslovenských a medzinárodných súťaži, kde získala popredné miesta alebo účasť vo finálových kolách. Počas 20 ročnej existencie tanečnej skupiny sa v Amélii vystriedalo množstvo žiakov, z ktorých mnohí neodolali čaru tanečného umenia a rozhodli sa venovať tancu profesionálne,  či už štúdiom na konzervatóriu v odbore tanec, alebo na HTF VŠMU v Bratislave. Tanečná skupina sa snaží vychovať typ univerzálneho tanečníka. Preto v tréningových procesoch pravidelne striedame techniky klasického, moderného (technika J.Limóna, Jazz dance, conterporary dance) a ľudového tanca. V súčasnosti úzko spolupracuje s pedagógmi a študentami Súkromného konzervatória Košice na Zádielskej ulici a v rámci nových choreografií a workshopoch s poprednými európskymi tanečnými pedagógmi.