• Vyštudovala Strednú umelecko-priemyselnú školu v Košiciach v odbore Výtvarné spracovanie keramiky. Po skončení školy krátko pôsobila v závode Keramika Pozdišovce, neskôr 6 rokov ako keramička vo Výskumno-vývojovej základni keramiky a perlitu Kerko a.s. Michalovce. Tu nadobudla skúsenosti a znalosti s výrobou keramiky od návrhu po konečnú podobu. Tieto vedomosti sa rozhodla rozvíjať vo vlastnej praxi, takže v r. 1996 zriadila  ATELIÉR kERamIKY, kde vyvinula vlastný štýl úžitkovo-dekoratívnej  keramiky.                                                                                                                      V rokoch 2004 – 2008 študovala na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, na katedre výtvarnej výchovy a tvorby. Po ukončení sa začala venovať mimoškolskej činnosti v Michalovských materských škôlkach, vyučuje  krúžok keramiky, zameraný na predprípravu detí k štúdiu na ZUŠ.

Na ZUŠ Štefánikova 20 Michalovce,  pôsobí od roku 2011 ako pedagóg vo výtvarnom a keramickom ateliéri. Svojich zverencov vo výtvarnom ateliéri vedie k tvorbe a realizácii ich vlastných nápadov, k farebnému výtvarnému vnímaniu a stvárňovaniu sveta, k formovaniu svojho vlastného rukopisu a k rozvíjaniu správneho estetického cítenia. Nenásilnou formou ich oboznamuje s výtvarnými umelcami a dejinami umenia i so širokou škálou tradičných i moderných výtvarných techník. V  keramickom ateliéri žiakov zoznamuje s pojmom keramika a s tradičnou technikou vytvárania keramiky na hrnčiarskom kruhu, no i s menej známymi technikami tvorby a povrchovej úpravy dekoratívnej i úžitkovej keramiky.

Počas svojej profesionálnej dráhy učiteľa dosiahla so svojimi žiakmi celoslovenské  i medzinárodné úspechy, napr. Jankovík Lukáš získal 1. miesto medzinárodnej súťaže „Astra talent“,Parihuzová Eva a Puchľaková Alexandra cenu „Madame Humanité“ udeľovanú Akadémiou vied Českej republiky, na celoslovenských súťažiach – „V ríši divov“ Luteránová Lenka získala cenu za originalitu, Mihalíková Alena a Kotlárová Daniela 1. miesto a cenu poroty, v súťažných prehliadkach výtvarno-remeselnej tvorivosti detí  „V krajine remesiel“ usporiadateľ ÚĽUV ocenení Luteránová Lenka, Macková Michaela a Petrejčíková Daniela a mnohé ďalšie umiestnenia.