• Je pedagógom výtvarného odboru na  Základnej umeleckej škole Štefánikova 20 Michalovce od roku 2014. Svoj vzťah k výtvarnému umeniu začala formovať na Základnej umeleckej škole a následne na Strednej umeleckopriemyselnej škole v Košiciach, kde zmaturovala v odbore Reštaurátor závesných obrazov. V roku 1989 začala študovať na  Katedre dizajnu Technickej Univerzity v Košiciach a na tejto škole absolvovala v roku 1997 aj štúdium pedagogiky na  Katedre inžinierskej pedagogiky. Už počas štúdia na TU Košice začala pracovať ako interiérový dizajnér pre slovenského výrobcu nábytku  IDEA  Nitra. Po presťahovaní sa z Košíc do Budkoviec začala pracovať ako grafický dizajnér.

Od roku 2018 vyučuje na elokovanom pracovisku ZUŠ v Budkovciach vo výtvarnom ateliéri deti od 6 do 14 rokov vo všetkých technikách tradičných aj moderných. So svojimi žiakmi sa každý rok zúčastňuje mnohých súťaží a usiluje sa hlavne, aby deti mali možnosť vyjadriť svoje názory a pocity slobodne a tvorivo. Počas svojej profesionálnej dráhy dosiahla so svojimi žiakmi    celoslovenské  aj medzinárodné úspechy napr. Sofia Čorňáková získala cenu Madame Humanité udeľovanú Akadémiou vied Českej republiky.

Svoje umelecké ambície vkladá hlavne do maľby technikami starých majstrov, alebo do renovácie starožitného nábytku a artefaktov, do textilnej tvorby ale  rada skúša a experimentuje aj s novými modernými technikami.