• Eva Skvašiková

Pôsobí ako učiteľka    hry na husliach a gitare  a vedúca predmetovej komisie sláčikových nástrojov na ZUŠ Michalovce.  Venuje sa deťom od predškolského veku až po dospelých. Ako učiteľka hry na husliach  už  30 rokov pestuje lásku k tomuto  krásnemu hudobnému nástroju a hudbe  nielen klasickej ale aj ľudovej. Vychovala celý rad vynikajúcich huslistov , ktorí  v súčasnosti pôsobia ako pedagógovia na základných , základných umeleckých a stredných školách a členovia folklórnych súborov Zemplín, Šarišan, Železiar atď.

Počas svojej profesionálnej dráhy dosiahla so svojimi žiakmi celý rad   úspechov na okresných, regionálnych a krajských  súťažiach v sólovej hre na husliach a v súťažiach detského folklóru s Detskou  ľudovou  hudbou.