• Profesijný živototopis

•

Pôsobí na Základnej umeleckej škole v Michalovciach, v ktorej vyrastal. Svoju umeleckú aktivitu začal vo svojich 7 rokoch. Po úspešnom ukončení Základnej umeleckej školy, vtedy Ľudovej školy umenia, pokračoval štúdiom v hre na akordeóne na Konzervatóriu v Košiciach.

Vyučuje hru na akordeóne, hru na gitare a hru na keyboard. Svojich žiakov zapája do kolektívnych činností školy. Vedie a diriguje akordeónový orchester školy, pre ktorý vytvára jednotlivé party, upravuje rôzne klasické, popové piesne či jazzové skladby. Vychoval veľa absolventov, ktorí sa hudbe profesionálne či amatérsky naďalej venujú – Michal Fedor, Ján Onder, Kristián Onder, Andrea Kicošová.

Svoje pedagogické vzdelanie rozšíril absolvovaním magisterského štúdia na Katolíckej Univerzite v Ružomberku v odbore učiteľstvo hudobného umenia a cirkevná hudba a súčasne aj na Ukrajinskej vysokej škole Ternopilská národná univerzita Volodymyra Hnatiuka, odbor učiteľ hudobného nástroja – akordeón.

Doposiaľ je aktívnym muzikantom. Už počas svojho štúdia účinkoval v Akordeónovom orchestri Konzervatória v Košiciach, s ktorým sa každoročne zúčastňoval domácich i medzinárodných súťaží a vystúpení, kde reprezentoval školu a Slovensko. Hráčsky pôsobil najprv v zoskupení Michalovského akordeónového tria MAT, potom v Akordeónovom orchestri Toccata. Od svojich 17 rokov až po súčasnosť pôsobí ako stály kantor v Reformovanom kresťanskom zbore v Michalovciach. Venuje sa aj folklóru. Spolupracoval s viacerými miestnymi folklórnymi skupinami FS Laborec, FS Zemplín a FS Jurošík, s ktorým precestoval veľa zahraničných krajín.