• Pôsobí v ZUŠ Michalovce ako hlasový pedagóg Detského speváckeho zboru Pro Musica od roku 1994. Počas pedagogickej činnosti zaznamenala viaceré úspechy v podobe prijatí žiakov na konzervatória v mestách Košice, Banská Bystrica a Bratislava, tiež na vysoké školy ako Prešovská univerzita a Akadémia umení v Banskej Bystrici. Viacerí jej žiaci sa dnes venujú hudobnému umeniu a konkrétne spevu profesionálne – Vladimíra Semanová, Anna Ciganocová Kaššová.

Paralelne s pedagogickou činnosťou sa venovala dirigovaniu amatérskych speváckych zborov. Prvým z nich bol spevácky zbor michalovských učiteľov v rokoch (1994-2009), ktorý sa pod jej vedením zúčastňoval súťaží Vojtecha Adamca v Košiciach, slávnostného otvorenia pedagogického pracoviska v Michalovciach vysokej školy podnikovo hospodárskej fakulty so sídlom v Košiciach s osobnou účasťou prezidenta Slovenskej republiky Michala Kováča. Desať rokov dirigovala zbor Svätého Jozefa pri kláštore redemptoristov (dnes Bazilika MINOR). Viedla zbor na spoločnej slávnostnej liturgii so Sv. Otcom Jánom Pavlom II vo Vatikáne pri vyhlásení za blahoslavených prešovského biskupa Pavla Petra Gojdiča  a rehoľného kňaza Metoda Dominika Trčku.

V roku 2013 založila na pôde ZUŠ Michalovce súbor Flauto Cantabile, kde je zároveň dirigentkou. Tvoria ho žiaci speváckeho a dychového oddelenia so svojimi pedagógmi. Spolu tak šíria krásu renesančnej a barokovej hudby na Zemplíne. Predstavili sa pri otvorení roka Sedmičiek vo februári 2014, odovzdávaní Cien mesta Michalovce, na podujatiach Zemplínskeho múzea a verejných koncertoch ZUŠ. V rokoch 2015 a 2017 súbor získal 1. miesto na celoslovenskej prehliadke komornej hudby Divertimento Musicale, za čo boli jeho členovia vyznamenaní cenou Čin roka. V spolupráci s učiteľom Pavlom Hujdičom vedie Ivana Solianiková súbor Bratia a sestry v swingu, ktorý vznikol na základe spomínaného Flauta Cantabile ako kontrast a potreba prejaviť svoj žánrovo rôznorodý hudobný záujem. Tento súbor tiež získal v roku 2019 na krajskom kole súťaže Divertimento Musicale zlaté pásmo. Snahou pedagógov je ponúknuť žiakom a následne aj širokej verejnosti krásu hudby bezstarostného swingu.