Vec : Návrh na  ocenenie  ZUŠ Michalovce

Anetta Vargová

Pôsobí  ako učiteľka klavíra a hudobnej náuky na ZUŠ. Je vedúcou predmetovej komisie Hudobnej náuky od roku 2001, tvorcom  školského vzdelávacieho  programu ZUŠ a učebných osnov  pre oddelenie Hudobnej náuky.   Od roku 1998 sa pravidelne zúčastňuje celoslovenského kola súťaže Hnúšťanský akord, ktorého garantom je Ministerstvo školstva a hlavným sponzorom  hudobný skladateľ Ján Valach žijúci v Belgicku. Na súťaž pripravuje trojčlenné tímy žiakov, ktoré so svojimi rovesníkmi zápolia v otázkach z teórie a dejín hudby. Za 18 rokov existencie súťaže  pripravila 22 družstiev a získala 20  prvých miest na okresných a krajských kolách  a  6 prvých, 7 druhých a 2 tretie miesta v  celoslovenských kolách. Je organizátorkou  okresného a krajského kola tejto súťaže.

Aj v okresných a krajských súťažiach v sólovej a štvorručnej hre na klavíri  jej žiaci získavajú ocenenia v zlatom pásme.