PaedDr. Ján Čižmár

Pôsobí ako pedagóg výtvarného odboru  na ZUŠ Michalovce.  Venuje sa deťom od predškolského veku až po dospelých. Zároveň vyučuje  na elokovanom pracovisku ZUŠ na ZŠ F. J. Fugu vo Vinnom. Počas jeho pedagogickej praxe  študuje v jeho výtvarnom ateliéri viac ako 100 žiakov a študentov od predškolského veku až po dospelých v každom školskom roku.Počas svojej profesionálnej dráhy dosiahol so svojimi žiakmi a študentmi celý rad  celoslovenských  a medzinárodných  úspechov a jeho žiaci úspešne pokračujú v štúdiu na stredných a vysokých školách umeleckého zamerania. Jeho žiaci  pokračujú v štúdiu na  stredných  a vysokých školách a  pôsobia v rôznych umeleckých profesiách.

Okrem pedagogickej práce  sa venuje aj vlastnej tvorbe. Je autorom  viacerých samostatných výstav. Jeho práce boli súčasťou ďalších 12  spoločných výstav viacerých autorov. Vystavoval v Prešove, Košiciach a Michalovciach.

Počas svojej profesionálnej dráhy dosiahol so svojimi žiakmi a študentmi celý rad  celoslovenských a medzinárodných úspechov napr. na súťaži malých grafických foriem Ex Libris Hlohovec, Shrankar ´s International children competition v Indii.