•

Učiteľka  hry na klavíri v ZUŠ Michalovce, Štefánikova 20. Lásku k tomuto krásnemu nástroju  pestuje u svojich žiakov a študentov už 39 rokov. Vychovala celý rad vynikajúcich klaviristov,  ktorí  v súčasnosti pôsobia ako pedagógovia na základných, základných umeleckých a stredných školách, aj ako profesionálni interpreti v zahraničí.

Venuje sa  metodickej práci v oddelení hry na klavíri, 15 rokov pôsobila ako  vedúca predmetovej komisie, organizuje metodické podujatia pre učiteľov ZUŠ v Michalovciach a regióne  Zemplín, čím pomáha zvyšovať úroveň vyučovania  v ZUŠ. V roku 2000 založila   Regionálnu súťaž s medzinárodnou účasťou v sólovej hre na klavíri pre žiakov ZUŠ, ktorá rozvíja tvorivosť žiakov a postupne  prekročila rozsah regiónu na  Východoslovenský  kraj a Ukrajinu.

So svojimi žiakmi   sa  pravidelne zúčastňuje   na krajských, celoslovenských a medzinárodných súťažiach v sólovej a štvorručnej  hre na klavíri  napríklad  v Spišskej Novej Vsi,  Dolnom Kubíne, Trnave či Banskej Štiavnici. Počas prvých rokov pedagogickej praxe pôsobila ako korepetítorka vo folklórnom súbore Zemplín.

Od roku 2001 pracuje ako zástupkyňa riaditeľa pre Výtvarný a Tanečný odbor, ktorý dosahuje každoročne medzinárodné úspechy. V rámci tanečného odboru organizačne zabezpečuje aj  celovečerné vystúpenia a muzikály.

Pracuje aj v oblasti informačných technológií úpravou a aktualizáciou webovej stránky školy, uviedla do praxe vedenie elektronickej triednej knihy a ateliér počítačovej grafiky v rámci Výtvarného odboru, ako jeden z prvých na Slovensku.

A motto, ktoré ju charakterizuje sú slová Jána Wericha: Umenie je ako slnko, ktoré sa tiež nikomu nevtiera. Keď zatiahnete záclony a zavriete okenice, tak vám slnko do bytu nelezie, ale je to vaša chyba, ak chcete žiť potme.

Jedno z najkrajších vystúpení bolo s Richardom Rikkonom: