• O odbore

• HUDOBNÝ ODBOR

V tomto odbore učíme žiakov hrať na hudobné nástroj: akordeón, bicie, cimbal, sopránová zobcová flauta, altová zobcová flauta, priečna flauta, gitara, husle, keyboard, klavír, kontrabas, organ, trúbka. Rovnako tak ich učíme predmety spev a zborový spev. Podľa toho k čomu majú deti blízko sa môžu orientovať na hudbu vážnu, ľudovú a populárnu. Počas štúdia majú možnosť stať sa členmi hudobných súborov, či  orchestrov. Medzi najznámejšie patrí spevácky zbor Pro musica. Detská ľudová hudba, súbor Flauto cantabile, Bratia a sestry v swingu, hudobná skupina Happy new. Žiaci hudobného odboru či už ako sólisti, či ako členovia hudobných súborov pravidelne verejne vystupujú na interných a verených koncertoch školy v Michalovciach, ako aj na slovenských a medzinárodných hudobných scénach. Samozrejmosťou je ich účasť a úspešnosť v hudobných súťažiach na Slovensku a v zahraničí. Absolventi odboru získajú všetky vedomosti potrebné na štúdium na konzervatóriách, prípadne na vysokých školách. Naša škola vzdeláva žiakov v tomto odbore aj na elokovaných pracoviskách v ZŠ v Jovse, Vinnom, Budkovciach a v Pavlovciach nad Uhom.