• O odbore

• VÝTVARNÝ ODBOR

Každý učiteľ výtvarného odboru učí žiakov vo svojom výtvarnom ateliéri buď v budove ZUŠ, ale aj v elokovaných pracoviskách na ZŠ vo Vinnom a v Budkovciach. Majú možnosť naučiť sa techniku kresby, maľby, dekoratívnych činností, grafiky, počítačovej grafiky, batiky, modelovania, výroby keramiky točením na hrnčiarskom kruhu a jej následného glazovania. Medzi obľúbené takisto patria maľovanie na hodváb, textil či sklo, zhotovovanie vitráže, „servítková“ technika, kombinované techniky s využitím rôznych materiálov. Žiaci pravidelne vystavujú svoje práce v galérii Štvorlístok, ktorá sa nachádza v budove našej ZUŠ, zúčastňujú sa s nimi výtvarných súťaží na Slovensku a v zahraničí. Svoje výrobky takisto predávajú na obľúbenej Vianočnej burze. Absolventi odboru získajú všetky vedomosti potrebné k štúdiu na stredných, či výtvarných umeleckých školách. Využijú ich aj pri štúdiu dizajnu, prípadne architektúry.