• Festival Eugena Suchoňa

• XIII. ročník stretnutia mladých intepretov, víťazov súťaží ZUŠ

V Pezinku sa každé dva roky stretávajú mladí hudobníci z celého Slovenska, ktorí stáli na stupni víťazov celoslovenských súťaží ZUŠ. Festivalu zúčastnili sa žiačky Tamara Mikitová a Martina Bálintová so svojou vyučujúcou Anettou Vargovou.

• V krajine remesiel

• ÚĽUV v Bratislave ocenil práce Michaely Mackovej  a Daniely Petrejčíkovej v 7. ročníku súťažnej prehliadky remeselnej tvorivosti detí a mládeže V krajine remesiel 2019.

• XXIV. Gorazdove organové dni

• 26. - 28. septembra 2019 sa vo Zvolene ukutočnil XXIV. ročník nesúťažnej prehliadky organistov Gorazdove organové dni.  Na prehliadke sa zúčastnil  Marek Marcin.

• Zemplín pop 2019

• Michalovce - srdce Zemplína privítalo 9. apríla 2019 milovníkov populárnej hudby už  na jubilejnom X. ročníku súťaže Zemplín POP 2019.

Počas 11 rokov( spolu s nultým ročníkom) k nám zavítali  kapely a za posledné 4 roky aj sólisti  speváci  zo 42 slovenských miest. V tohtoročnom maratóne populárnej hudby si  porota vypočula  25 kapiel a 81 spevákov z 32 miest Slovenska. Svedčí  to o tom, že o súťaž je stále veľký záujem.

Zaznelo tu  veľa pekných slovenských,  zahraničných populárnych piesní aj vlastnej tvorby, ktoré potešili publikum a ocenila ich aj odborná porota Kapely, speváci aj pedagógovia mali možnosť   získať cenné životné aj umelecké skúsenosti ale aj nadviazať nové kontakty a priateľstvá.

Poďakovanie patrí   za dlhoročnú podporu  tejto súťaže pani Milade Tomkovej riaditeľke  MsKS, riaditeľke Matice Slovenskej v Michalovciach pani Karin Obšatníkovej, a.s. Ševt, Združeniu rodičov pri ZUŠ Michalovce, riaditeľovi ZŠ Pavla Horova Slávovi Pavolkovi, BSH Michalovce, ako aj mediálnym partnerom  - TV Mistrál, Dvojtýždeníku Michalovčan, TV Zemplín, Zemplínsky Korzár.

Veľké poďakovanie patrí aj  všetkým pedagogickým   aj nepedagogickým zamestnancom ZUŠ, ktorí od začiatku  pomáhajú realizovať myšlienku , s ktorou prišli pred 11 rokmi  pedagógovia Attila a Peter Baloghovi.

Samozrejme,  že bez podpory nášho zriadovateľa  mesta Michalovce,   ktorý podporuje našu školu a  široké spektrum umeleckých podujatí v oblasti klasickej, ľudovej  aj populárnej  hudbe, by nebolo možné takúto súťaž usporiadať.

PaedDr. Alena Hersteková

riad. ZUŠ Michalovce

• Banskoštiavnické kladivká - Celoštátne kolo

Dávid Pajonk: Strieborné pásmo 4. kategória
            Tamara Mikitová: Strieborné pásmo  4. kategória
            Martina Bálintová: Strieborné pásmo  3. kategória
            Michala Pavlová: Bronzové pásmo  2. kategória

Súťaž: Banskoštiavnické kladivká
            Kolo: Celoštátne kolo

• Schneiderova Trnava - Celoštátne kolo

Damian Išky - Janík: Zlaté pásmo

Súťaž: Schneiderova Trnava
            Kolo: Celoštátne kolo

V striebornom pásme sa umiestnila Michala Pavlová, bronzové pásmo získali Tamara Mikitová  a Martina Bálintová. Blahoželáme.

• Vidiečanova Habovka 2019 - Regionálne kolo

Dievčenská spevácka skupina ZUŠ Michalovce: Strieborné pásmo