• Krajská súťaž v štvorručnej hre na klavíri

• Mladí klaviristi  ZUŠ opäť úspešní

Žiaci klavírneho oddelenia Základnej umeleckej školy na Ulici Štefánikovej 20, opäť potvrdili svoje kvality. 23. marca sa zúčastnili 6. ročníka regionálnej súťažnej prehliadky v štvorručnej hre na klavíri v Košiciach. Ich dosiahnuté výsledky sú pozoruhodné a potvrdzujú celoročnú tvorivú prácu žiakov aj učiteľov. Súťažili v štyroch kategóriách. V prvej kategórií štvorručnej hry na klavíri Jakub Mika z triedy p. uč. Viery Uhrinovej a Michala Pavlová z triedy p. uč. Emílie Schudichovej obsadili bronzové pásmo, žiačka Vanesa Vojtovičová z triedy p. uč. Júlie Baňasovej a Šimon Ohriska z triedy p. uč. Aleny Sailerovej obsadili strieborné pásmo. V druhej kategórií Tamara Mikitová a Martina Bálintová z triedy p. uč Anetty Vargovej získali zlaté pásmo a Dominika Mitníková z triedy p. uč. Ľudmily Čuchranovej a Lara Puzderová z triedy p. uč. Viery Uhrinovej sa umiestnili v striebornom pásme. Vo štvrtej kategórii Kristína Dékányová a Dominika Duranková z triedy p. uč. Ľudmily Čuchranovej získali zlaté pásmo a Timea Dékányová a Denisa Poľašková z triedy p. uč. Magdalény Mirossayovej obsadili bronzové pásmo. Všetkým súťažiacim a ich pedagógom patrí  veľké poďakovanie za dosiahnuté úspechy a reprezentovanie ZUŠ a mesta Michalovce.

Emília Schudichová DiS. art.